معاون اول رییس جمهور در جلسه اشتغال مطرح کرد تحقق ۶۶ درصدی تعهد اشتغال دولت تا پایان آبان

  • صفحه اصلی
  • معاون اول رییس جمهور در جلسه اشتغال مطرح کرد تحقق ۶۶ درصدی تعهد اشتغال دولت تا پایان آبان
تحقق ۶۶ درصدی تعهد اشتغال دولت تا پایان آبان

معاون اول رییس جمهور در جلسه اشتغال مطرح کرد تحقق ۶۶ درصدی تعهد اشتغال دولت تا پایان آبان

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جلسه ای با موضوع اشتغال، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملکرد همه دستگاههای اجرایی و استان ها را برای تحقق وعده اشتغال دولت ارزیابی کند و در صورت عقب بودن از برنامه، از آنها برنامه جبرانی زمان بندی شده بخواهد.
وی با اشاره به عدم انطباق مهارت متقاضیان اشتغال با نیازهای بازار کار، از سازمان فنی و حرفه ای کشور خواست ضمن احصاء نیازهای بازار کار، برنامه ریزی گسترده ای برای آموزش به متقاضیان اشتغال در کشور ارائه کند.
معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم تعیین رشته های تولیدی متناسب با نیازهای کشور تاکید و خاطرنشان کرد: باید رشته های تولیدی منطبق بر نیازهای کشور احصاء و به تناسب این رشته های شغلی، منابع مالی و اعتبارات لازم به سمت مشاغل خرد، متوسط و خانگی هدایت شود.
مخبر با تاکید بر پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ به استان ها طی یک هفته آینده، تصریح کرد: وزارت کشور باید استانداران را مکلف کند تا از فرصت ها و ظرفیت های هر منطقه در قالب این تبصره برای اشتغالزایی استفاده کنند. بانک مرکزی نیز باید بصورت مستمر از بانکهای عامل گزارش اشتغال ایجاد شده ناشی از پرداخت تسهیلات بانکی را دریافت و به دولت ارائه دهد.
در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و معاونین دستگاههای ذیربط نیز حضور داشتند، وزارت تعاون گزارشی از سامانه رصد ملی اشتغال ارائه کرد و گفت: تا پایان آبان ماه، ۶۶درصد از تعهد اشتغال دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۱ در سامانه رصد ملی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شده است که این میزان مطابق زمانبندی پیش بینی شده تا پایان سال بوده و همه موارد در سه مرحله پیامکی، تماس و بصورت حضوری تا پایان سال نظارت خواهند شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه با تاکید بر افزایش آمار بیمه شدگان در دولت سیزدهم، گفت: به دنبال طراحی سامانه ثبت بیکاران در کشور هستیم تا با اطلاعات و آمار دقیق تر بتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای رفع معضل بیکاری انجام دهیم.
ر ادامه این نشست سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نقشه راه اشتغالزایی این سازمان و چالش های پیش رو ارائه کرد و اعضای حاضر در جلسه نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص این گزارش ارائه کردند.

نظر خود را بنویسید

مکانهای شغلی

نوع شغل